Databáze nebezpečných výrobků

Firefly laserová lampa "The Little Laser Lamp"

Hlášení RAPEX 32/2014

Mnohostěnná laserová lampa pro použití uvnitř i venku (na oslavy atd.). Napájená bateriemi (4 x 1,5 V AAA) a ze sítě AC adaptérem (YT03030AD). Technická data: třída laseru 3R, < 5 mW, vlnová délka 440-460 nm. Adaptér je určen k použití s americkou zásuvkou.

Typ výrobku LDH-FFY-450
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Poškození zraku, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Laserové záření by mohlo poškodit zrak. Kolíky AC adaptéru nemají správné rozměry, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Čárový kód 858897002023
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 22.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit