Databáze nebezpečných výrobků

Lapač hmyzu "Rechargeable Mosquito Hitting Swatter"

Hlášení RAPEX 6/2014

Lapač hmyzu ve tvaru malé rakety na badminton s kovovou mřížkou, která hmyz zabije elektrickým proudem. Zabaleno v plastu/folii. Dodáván se síťovou nabíječkou.

Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky síťové nabíječky jsou velmi chatrné a snadno se mohou při zapojování do zásuvky zlomit. Navíc nemají žádné izolační potahy.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884.

Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 05.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit