Databáze nebezpečných výrobků

Caffarata lampion "wish balloon / sky lantern"

Hlášení RAPEX 2/2016

Papírový lampion přání zabalený v průhledném obalu. Toto se týká starší verze lampionů, která už není v Nizozemsku na trhu od 1.1.2010.

Typ výrobku Christmas Halloween
Kategorie Ostatní - Hračky a zábav. předměty
Riziko Požár
Nebezpečí

Lampion má otevřený hořák a kovové dráty. V případě, že spadne na zem, nebo narazí do něčeho ve vzduchu, může způsobit požár. 

Země původu Čína
Čárový kód 8717703393903
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 19.01.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit