Databáze nebezpečných výrobků

BELLAZI company LTD, spol. s r.o. Lak na nehty NAIL LAQUER, ACRYLIC LACQUER, zn. JAZZ

Skleněná lahvička o objemu 11 ml s černým vysokým plastovým uzávěrem, naplněná světle modrým lakem. Z přední strany jsou na lahvičce natištěny nápisy JAZZ, NAIL LAQUER, 11 ml, „barvy které hrají“.  Na zadní straně lahvičky je vytištěno složení výrobku, pokyny k použití, údaj o minimální trvanlivosti výrobku a údaje o výrobci. Na spodu lahvičky je nalepená etiketa s uvedením výrobce (BELLAZI CZECH REPUBLIC), odstínu laku (40 SILVER) a názvu výrobku (ACRYLIC LACQUER).

Typ výrobku Lak na nehty značky JAZZ, číslo barvy 40 SILVER - světle modrá
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko obsahu látky DBP pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, která nesmí být součástí složení kosmetických přípravků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích, čl. 14, odst. 1 písm. a) ve spojení s přílohou II, referenční číslo 675, z důvodu obsahu v kosmetice zakázané látky dibutylftalátu (DBP). Kvantitativně byl DBP stanoven v množství 4,7 % hmotnostních.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 14.03.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit