Databáze nebezpečných výrobků

ZHIYL Lak na nehty „Nail Art Striping Brush in Bottle“

Hlášení RAPEX 18/2011

Lak na nehty kaštanové barvy. Černé víčko. Na lahvičce je vytištěno jméno značky a výrobku, dále objem (10ml (25FI. OZ)), informace o složení a nápis: Žádný toluen nebo formaldehyd.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 0,47% hmotnosti dibutylftalátu (DBP). Navíc výrobek obsahuje 4,52% hmotnosti esterů kyseliny ftalové.

Rozpor s

Dibutylftalát je zakázán Směrnicí o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 16.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit