Databáze nebezpečných výrobků

Depend lak na nehty "GelLack"

Hlášení RAPEX 31/2014

Systém čtyř výrobků: základový lak, barevný lak, povrchový lak a čistič. Základový lak, barva a krycí lak se aplikují ve vrstvách, které se vytvrzují LED lampou po 30 sekund. Podle obalu by tyto výrobky neměly přijít do kontaktu s kůží.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje vysoké množství monomeru akrylátu, který je vysoce dráždivý/alergenní a může poškodit nehty a/nebo ruce. V důsledku si uživatelé mohou vyvinout doživotní kontaktní alergii.

 

Země původu Švédsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 19.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit