Databáze nebezpečných výrobků

Dote Lak na nehty "Esmalte Dote Cremoso; - Esmalte Dote Cintilante; - Esmalte Dote Glitter; - Esmalte Dote Fortalecedor; - Esmalte Dote Incolor; e - Esmalte Dote Transparente"

Hlášení RAPEX 10/2011
Laky na nehty různých barev, obsah 8 ml.

Typ výrobku všechny
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují dibutyl ftalát, což tvrdí štítek. To je látka, která je zakázaná v kosmetice a přípravcích osobní hygieny.
Země původu Brazílie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily ukončení prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit