Databáze nebezpečných výrobků

Lak na nehty CR CAIRUO

Jedná se o lak na nehty různých barev v průhledném skleněném flakónu se šroubovacím uzávěrem. Na čelní straně flakónu je uveden název výrobku a jeho objem (8 ml). Na dně flakónu je nalepen štítek s názvem a číslem odstínu. Na zadní straně je nalepena průhledná plastová etiketa s uvedením složení výrobku, českého názvu, země původu a data minimální trvanlivosti. Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např.: osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce nebo dovozce), šarže a povinné české texty.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 08.02.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Rita 8.2.2016 14:52

    Dobry den tento lak mam doma a jsem snim velmi spokojena je lepsi nez nejakej od loreal nebo jiny znacky ten mi vydrzi i tyden zatim co jiny tak dva dny takze nechapu v cem mate problem vy spis ze je z ciny stejne jako vsechno protoze i ty nejhezci boty v parizsky jsou bohuzel c ciny hezky den :)

    reagovat

    R R

Přihlásit