Databáze nebezpečných výrobků

Lajade Accessories držák na šidítko (dudlík)

Hlášení RAPEX 40/2012

Personalizovaný držák na šidítko. Na stuze jsou ozdobné korálky a klipsna, kterou se držák připevňuje k oděvu. Na držáku jsou korálky s písmeny jména dítěte.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože se korálky mohou oddělit a děti je mohou vložit do úst. Hrozí také uškrcení, protože je šňůrka příliš dlouhá.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12586.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 24.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit