Databáze nebezpečných výrobků

KUBRIK úložný box

Plastový box s víkem a klipy.

Typ výrobku 70 a 100 litrů
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Hrozí nebezpečí, že dítě, které by mohlo být při hře bez dozoru dospělého v boxu zavřeno jiným dítětem, se následně nedostane ven bez cizí pomoci a v krajním případě by se mohlo udusit.

Čárový kód 8010059016572
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 15.10.2013
Zdroj: dTest

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Gaba 15.10.2013 20:40

  Nerozumím, proč je tato krabice vnímána jako riziková. Naopak do ní dávám např. šití nebo hračky z malých kousků, protože krabici dítě nedokáže otevřít samo. Navíc stejnou máme i na Lego- to aspoň nevysypává a mám jeho hru pod dohledem.

  reagovat

  R R
  • dTest 15.10.2013 21:40

   Vzhledem k určení úložných boxů s nimi při předpokládaném použití mohou manipulovat děti. Tyto výrobky musí splňovat specifické požadavky na bezpečnost. Výrobce by měl splnit stanovený požadavek na snadné vyproštění z uzavřeného prostoru bez pomoci zvenčí.

   Požadavek stanovený normou ČSN EN 71-1 Bezpečnost hraček:
   U hraček, které mají dvířka, víko nebo podobné zařízení, musí být možné dvířka, víko nebo podobné zařízení otevřít zvnitřku silou max. 50 N. Tento požadavek se týká všech hraček vytvářejících ohraničený prostor, do kterého může dítě vlézt, bez ohledu na to, jestli je k tomu hračka určena nebo ne. I v případě, že je zajištěno větrání, mělo by mít dítě možnost snadného úniku z uzavřeného prostoru bez pomoci zvenčí.

   reagovat

   R R
 • Patrik Chrz 15.10.2013 18:01

  Chápu to správně tak, že problém je jen v POJMENOVÁNÍ té krabice? Pokud by to nebyl úložný box na hračky pro děti ale jen "úložný box" bylo by vše v pořádku?
  Je to nebezpečnější než všelijaké pytle, vaky, krabice či cokoliv jiného do čeho rodiče dětem ukládají hračky?

  reagovat

  R R

Přihlásit