Databáze nebezpečných výrobků

Sandinghuayuan krystaly absorbující vodu "Seven Color Crystal Boll"

Hlášení RAPEX 8/2014

Zvětšující se kuličky podobné barevným bonbonům. V kuličkách je přítomno hnojivo. Mají 7 různých barev: žlutá, cyklámenová, červená, černá, zelená, oranžová a bílá. Průměr: 2,8 mm. Zabaleny v celofánovém sáčku.

Typ výrobku Seven Color Crystal Boll, série 22/5826
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Kvůli svému tvaru, barvě a velikosti mohou být výrobky považovány za potravinu. To může vést děti k tomu, aby si je vložili do úst a cucaly je nebo spolkly. Při kontaktu s tekutinou se kuličky zvětší a mohly by zablokovat trávicí trakt. Navíc hrozí udušení, protože by kuličky mohly zablokovat dýchací cesty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 2009120311490
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit