Databáze nebezpečných výrobků

Renée Blanche krém na barvení vlasů "Renée Color"

Hlášení RAPEX 9/2014

Červený obal o rozměrech 16×8,5×4,5. Vpředu na obalu je jméno, značka, kategorie, modelové číslo/typ odpovídající konkrétní barvě. Po stranách je složení a návod k použití.

Typ výrobku Nuovo 4N Castano
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH) včetně benzo(a)pyrenu (naměřené množství benzo(a)pyrenu: 3,6 µg/kg; pyrenu: 1,9 µg/kg a benzo(ghi)perylenu: 10,6 µg/kg).

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 8006569824080
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit