Databáze nebezpečných výrobků

Suzhou Likang Skin Medical Technology Development Co. krém „LIKANGSHUANG“ – expert na zdravou pokožku

Jedná se o krémovitý kosmetický přípravek balený ve světle žlutém plastovém kelímku s čínskými popisy. Kelímek je uložen do papírové skládačky s čínskými texty a s nalepenou bílou etiketou s uvedením českého názvu výrobku, návodu k použití, složení, nominálního obsahu a data spotřeby. Do skládačky je vložen příbalový leták s údaji o „složení kosmetického prostředku výrobku“ a s dalšími údaji v českém jazyce.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele plynoucí z používání uvedených léčivých látek v kosmetických přípravcích spočívá ve zvýšení pravděpodobnosti vzniku rezistence mikroorganizmů na tyto léčivé látky v populaci a v následném snížení účinnosti nebo dokonce neúčinnosti léčivých přípravků obsahujících ciprofloxacin a terbinafin a užívaných, zejména v případě ciprofloxacinu, i k léčbě závažných onemocnění.

Výrobek, uváděný na trh jako kosmetický přípravek, obsahuje léčivé látky terbinafine a ciprofloxacin, které nelze v kosmetických přípravcích použít. Jedná se totiž o antibiotikum a antimykotikum se známými farmakologickými účinky.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nelze považovat za bezpečný ve smyslu článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanoví tento výrobek jako nebezpečný.

Čárový kód 6948385000489
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Poznámka

Dovozce: CH MAN s.r.o., Václava Rabase 857, 272 01 Kladno, IČ: 25139703

Datum publikace 05.04.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Blanka 27.5.2014 21:23

  Krémem jsem mazala synovi vyrážku kolem pusy a bezvadne fungovala. Po přečtení varování jsem ho ovšem ihned vyhodila. Mela jsem jistě pochybnosti o jeho slozeni,ale když si kamarádka nechala udělat jeho rozbor a neobsahoval kortikoidy,tak jsem byla o něco klidnější. Krem jsem koupila v obchode s bylinkami na Praze 2

  reagovat

  R R
 • Zdenka 15.5.2014 22:43

  Užití u ekzemu a lupenky přináší v krátké době výraznou úlevu a zlepšení. Je s podivem že se nikdo nezabývá vedlejším účinkem kortikoidů, které se na tyto problémy indikují běžně. Krém se neužívá jako prevence ale na problém a mám na něj jen výrazně pozitivní ohlasy

  reagovat

  R R
 • lena 7.5.2014 20:56

  tento krém jsem měla 2x a je super. používala jsem jej na vrásky a umí zázraky. Používal jej i syn na akné a hned měl okamžité výsledky. Pleť byla jemná a bez známek aknózy.

  reagovat

  R R
  • Jirka S. 14.10.2017 09:25

   Bezvadná mastička na spoustu. Hlavně pomáhá.

   reagovat

   R R

Přihlásit