Databáze nebezpečných výrobků

Renée Blanche krém k barvení vlasů "Renée Color"

Hlášení RAPEX 9/2014

Výrobek obsahuje krém k barvení vlasů, šampon, rukavice a návod k použití. Dodává se v červenofialovém obalu. Na zadní straně je krátký návod k použití a na stranách je popis složení a návod k použití.

Typ výrobku Nuovo 10N - biondo extra chiarissimo (New 10N - extra light blonde)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH) včetně benzo(a)pyrenu (naměřené množství benzo(a)pyrenu: 4,9 µg/kg; pyrenu: 8,6 µg/kg a benzo(ghi)perylenu: 10,4 µg/kg).

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 8006569524805
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit