Databáze nebezpečných výrobků

Koopman International krabice na hračky

Hlášení RAPEX 36/2013

Plastová krabice na hračky. Po stranách jsou uzavírací mechanismy, které drží víko. Vnitřní obsah 57 litrů, jak deklaruje výrobce. V základně jsou dva otvory pro vzduch. Z vnější strany jsou kryty chráněny převisem okraje základny. Výrobek se prodává bez obalu a neobsahuje žádné informace o použití dětmi.

Typ výrobku samolepky s piráty, U54/660079 929524 JP123557
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože dítě by se mohlo schovat uvnitř a mít problémy otevřít krabici, protože víko je uzavřené příliš těsně.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8718158270290
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 23.09.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Lucie Novakova 26.9.2013 14:31

    Tuto truhlu jsem koupila 2 letému synovi na hračky. Vzhledem k tomu, že víko rozšlápl, leží na půdě a bedna je stále otevřená. Doufám, že takto nemůže hrozit žádné riziko.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit