Databáze nebezpečných výrobků

828189 Kožené rukavice

Hlášení RAPEX 9/2012

Středně hnědé semišové rukavice s úpletem podél švů mezi prsty a po stranách. Manžety jsou 6 cm široké a ze stejného materiálu. Podšívka z černého fleecu a syntetického  tmavě šedého podkladu silného 2 mm. Hnědý kartonový štítek (cca 6 x 4 cm) ve tvaru symbolu pravé kůže označený černými slovy 'Echt Leder, L/XL'.

Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 17,5 – 35,9 – 29,3 mg/kg šestimocného chromu v různých částech rukavice. Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může způsobit alergické reakce.

Země původu Čína
Čárový kód 4 038732 802773
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce dobrovolně stáhnul zboží z trhu a svolal od spotřebitelů.

Datum publikace 17.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit