Databáze nebezpečných výrobků

HKM Texas Kožené rukavice s podšívkou

Hlášení RAPEX 11/2012

Žluté rukavice s kůže Nappa, prodyšné, odolné proti opotřebení, s vysokou tepelnou izolací, protiskluzovým střihem, zesíleným popruhem a suchým zipem na utažení. Na štítku je nápis 'HKM Texas' se třemi hvězdami a hlavou koně. Velikosti  XS, S, M, L, XL, XXL.

Typ výrobku zboží č. 4382
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože žlutá kůže dlaně pravé rukavice obsahuje 16,2 mg/kg šestimocného chromu a dlaň levé rukavice 7,3 mg/kg šestimocného chromu. Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Pákistán
Čárový kód 4000315451654
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.

Datum publikace 02.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit