Databáze nebezpečných výrobků

Snap Shot Kožená bunda

Hlášení RAPEX 47/2011

Dámská kožená bunda z jehněčiny v barvě koňak a šedá. Podšívka s modrými a bílými pruhy. Vpředu je zip, dvě kapsy na zip na prsou a dvě přední kapsy na zip.

Typ výrobku 1. 6938284 (barva koňak) 2. 6938283 (barva šedá)
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože v kůži obsahuje mezi  3 a 50 mg/kg šestimocného chromu, který může vyvolat alergické reakce.

Země původu Indie
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 26.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit