Databáze nebezpečných výrobků

Play Go Kovová a plastová čajová souprava "Afternoon Tea Set for Two"

Hlášení RAPEX 10/2014

Dětská čajová souprava skládající se z 28 dílů; kovové nádobí (konvice, dva šálky s podšálky a tác) a různé plastové imitace potravin (dorty, sušenky, muffiny). Zabaleno v modrobílé kartonové krabici.

Typ výrobku položka č. 6972
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože uvolňuje nadměrné množství niklu (0,40 mg/dm2). Děti si mohou do šálků nalít tekutiny a pít je.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu se směrnicí o materiálech určených pro styk s potravinami.

Čárový kód 4892401069726
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 27.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit