Databáze nebezpečných výrobků

Domino kostým na maškarní bál "Warrior Star"

Hlášení RAPEX 17/2018

Kostým na maškarní bál, který se skládá z černé košile s dlouhým rukávem a kalhot. Určeno pro děti staré 8 let. Kostým lze uvázat nebo upravit pomocí šňůrek v oblasti krku.

Typ výrobku 43627
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

U krku kostýmu jsou šňůrky s volnými konci. Šňůrky se mohou během různých činností dítěte zachytit, což by mohlo vést k uškrcení.

Země původu Řecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5243627000045
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 29.04.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit