Databáze nebezpečných výrobků

Famowesta kostým na maškarní bál "Mitternachts-Hexe"

Hlášení RAPEX 34/2015

Dětský kostým na maškarní bál obsahující skládací černý klobouk, černooranžové šaty, dva černé pásky, sadu upířích zubů zabalených zvlášť, 10 nalepovacích černých umělých nehtů, dlouhý plastový nos s bradavicí s elastickým páskem a tlustý krátký plastový nos. Velikost vzorku: 152 (12-14 let).

Typ výrobku zboží č. 15770
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Nos, který je součástí kostýmu, obsahuje di-isononylftalát (DINP) (naměřeno 23 % hm.) a di-2-ethylhexylftalát (DEHP) (naměřeno 1,4% hm.). Tento ftalát může způsobit poškození zdraví dítěte a může představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Země původu Indie
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 4009384157702
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 29.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit