Databáze nebezpečných výrobků

Toyworld Toys kostým na maškarní bál "Knights of the Realm"

Hlášení RAPEX 13/2014

Kostým na maškarní bál skládající se z černých kalhot a červené košile se stříbrnými nárameníky (z textilu), páskem, rukávy a límcem. Na hrudníku je stříbrný lev.

Typ výrobku zboží č.: 75639
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Nárameníky na košili tvoří u krku silnou plochou smyčku. Smyčka je příliš velká a hrozí tedy, že se do ní dítě při hře zamotá, takže hrozí uškrcení nebo jiné zranění.

Země původu Čína
Čárový kód 6430033457344
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 18.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit