Databáze nebezpečných výrobků

Atosa Kostým čarodějnice - Disfraces (Costume)

Hlášení RAPEX 21/2010
Kostým čarodějnice pro dívky ve věku 5-6 let se sestává ze dvou kusů: šatů a klobouku. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku. Uvnitř sáčku je karta, mimo jiné s informacemi: "Costumes. Witch (in various languages) 5-6 years. Contains: Dress and hat {Kostýmy. Čarodějnice (v různých jazycích) 5-6 let. Obsahuje: Šaty a klobouk}".

Typ výrobku 36977, velikost: 5-6 let.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti tkaniček v oblasti kapuce a oblasti krku. Tkanička je velmi dlouhá (měří 112 cm) a není ani na jednom místě přišitá ke kostýmu, což znamená, že pokud není zavázaná, nebo je zavázaná jen volně, mohla by se zachytit a způsobit zranění dítěte. Tkanička může být rovněž vázána zdola nahoru a ne obráceně, což by mohlo vést k uškrcení dítěte.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Čárový kód 8422259369776
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit