Databáze nebezpečných výrobků

CoCo`s Kosmetický balíček "CoCo`s Brazilian Keratin Treatment"

Hlášení RAPEX 46/2011

Sada přípravku s brazilským keratinem obsahuje 4 bílé plastové lahvičky s nápisem: “CoCo`s Brazilian Keratin Treatment” a “professional use only”. Obal obsahuje: • 113 ml Keratinový přípravek • 113 ml Čisticí šampon • 113 ml Hydratační šampon • 113 ml Hydratační kondicionér.

Typ výrobku sériový kód 767
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje volný formaldehyd v množství 0,7%. Formaldehyd je klasifikován jako pro lidi karcinogenní a má silný dráždivý účinek na oči, kůži a sliznice.Může způsobit také těžké alergické dermatitidy.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána 1 nehoda.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Země záchytu Ohlašující: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit