Databáze nebezpečných výrobků

Konopný sprchový gel Babiččiny bylinky

babicciny-bylinky

Kosmetický přípravek balený v bílém plastovém obalu o objemu 300 ml. Na dolepené etiketě je uveden název a objem výrobku, určení a složení výrobku, výrobce, piktogram Zeleného bodu, symbol doby trvanlivosti po otevření (symbol „otevřeného kelímku“) a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Riziko kontaminace aerobními mezofilními mikroby spočívá ve zhoršení toxikologických vlastností výrobku vinou produkce toxických radikálů a mikrobiálních toxinů činností mikrobů, jejichž důsledkem může být lokální dráždění, event. lokální zánět kůže zejm. u osob s oslabenou imunitou, malých dětí nebo osob s poškozenou kůží.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Mikrobiologické vyšetření výrobku prokázalo přítomnost aerobních mezofilních mikrobů v množství 7,5 × 107 a 2,4 × 105 KTJ/g. Mikrobiologická kvalita výrobku nesplňuje požadavky Pokynu Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitelů (SCCS/1501/12), oddíl 4-4 (The SCCS´S Notes of Guidance for the Testing of Cosmetic Substances and their Safety Evaluation, 8th revision), na který odkazuje část 3.3 prováděcího rozhodnutí Komise (EU) č. 674/2013, o pokynech k příloze I nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Limit pro mikrobiální kontaminaci (102 KTJ/g) kosmetického přípravku kategorie I (mj. výrobky, které se aplikují okolo očí, jako je i zde uvedený) je překročen v rozsahu několika řádů. Na základě těchto skutečností není uvedený výrobek bezpečný ve smyslu článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 24.08.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit