Databáze nebezpečných výrobků

KONOPNÝ GEL S KONOPNÝM OLEJEM Profesional

Výrobek je balen v zářivě zeleném kelímku výšky cca 11 cm s modrým víčkem. Kelímek je opatřen zelenobílou etiketou se svislým žlutým pruhem, uprostřed barevného pruhu je v zeleném kosočtverci vyobrazen list rostliny konopí, pod ním je uveden název výrobku a údaj o objemu výrobku (400 ml).

Typ výrobku 400 ml
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele plyne ze skutečnosti, že pro výrobek nebylo provedeno zhodnocení jeho bezpečnosti pro lidské zdraví. Kosmetické přípravky by měly být za běžných nebo rozumně předvídatelných podmínek použití bezpečné. Zejména by z hodnocení rizik a prospěšnosti neměla vyplynout přípustnost rizika pro lidské zdraví. Vzhledem k neexistenci zhodnocení bezpečnosti nelze tedy uvedený kosmetický přípravek označit za bezpečný.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Kosmetický přípravek byl uveden na trh, aniž by byly splněny požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích. Nebylo posouzení bezpečnosti výrobku a nebylo provedeno oznámení jeho uvedení na trh.

Čárový kód 8954057441920
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 30.12.2013
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jiří Brotánek 31.7.2014 09:32

  Tento gel používáme v rodině již delší dobu. Má velmi dobré účinky při bolestech svalů a kloubů. Bolesti po použití velmi rychle mizí.

  reagovat

  R R
 • Jiří Klein 17.7.2014 11:26

  Aby nenastal omyl doplňuji informaci: kladná zkušenost kterou jsem uvedl, se týká výrobku s totožným názvem v jiném balení - nízká cca 9 cm širší plastová krabička s vičkem má obsah 500 ml a na obalu je uveden výrobce Mauria HK s.r.o., Jižní 870, Hradec Králové ČR

  Na zde uvedené fotografii není možné výrobce přečíst.

  reagovat

  R R
 • Jiří Klein 17.7.2014 11:15

  Po velmi bolestivém zhmoždění zápěstí po pádu na zem před 7 dny a odzkoušení jiných prostředků jako Pferdebalsam Aktiv_Gel atd. bez úspěchu, zmíněný konopný gel je první, po jehož 2x použití se bolest zmírnila cca o 80%. Gel jsem dostal darem od sousedky. Nevím, proč by měl být škodlivý když neobsahuje parabeny a umělá barviva, jak uvádějí na obalu.

  reagovat

  R R
 • Janoš 7.4.2014 00:30

  Tento výše popsaný gel je v prodeji u nás ve výprodejích a mám ho doma - email - janos.v@seznam.cz

  reagovat

  R R

Přihlásit