Databáze nebezpečných výrobků

Ventrac kompaktní traktor "Ventrac 3200"

Hlášení RAPEX 26/2014

Kompaktní traktor, který lze použít s různými typy vyměnitelného příslušenství jako je  rotační sekačka, dozer, bagrová lopata.

Typ výrobku 3200 diesel
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kvůli minimálnímu otvoru mezi přední a zadní částí stroje hrozí, že se zde osobám (řidiči a spolucestujícím) rozdrtí při zahýbání stroje končetiny. Hrozí amputace prstů u pásového pohonu, který není chráněn kryty nebo jinými ochrannými pomůckami. Pokud se stroj používá na prudkém svahu nebo nerovném terénu, může se převrhnout. Pokud se stroj převrhne, hrozí vážné riziko, že stroj řidiče přimáčkne.

Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 25.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit