Databáze nebezpečných výrobků

Firkon kombinovaný kočárek Verano

Firkon Verano Firkon Verano Firkon Verano Firkon Verano

Kombinovaný kočárek. 

Typ výrobku Verano
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Poranění
Nebezpečí

Kočárek má řadu míst v dosahu dítěte, kam se vejdou dětské prstíky a existuje riziko jejich skřípnutí nebo zaklínění (viz přiložené fotografie).

Země původu Polsko
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 17.05.2013
Zdroj: dTest

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • mano 7.12.2014 22:40

  Ked sem niekto prida obrazok s nebezpecnym miestom (alebo aspon nan reaguje), mohol by aj opisat, o co presne ide a kde sa to nachadza a nie len dat nejaky obrazok s kvalitou horsou, nez foti moj 6 rokov stary mobil a zo vzdialenosti 2 cm, aby nahodou nik neprisiel o ten super detail tkaniny a nejakeho cisla (Zrejme az kam sa v skole naucili pocitat). Super hodnotenie, dal by som aj palec hore, alebo plus1 keby som poznal autora ;-) Asi sem pridám aj fotku so nožom a označím, že je nebezpečný, lebo sa môžete porezať a radšej aby ste si kúpili lyžicu a rezali mäso s ňou ;-)

  reagovat

  R R
 • Lenka 17.9.2014 20:18

  Ano, konečně to někdo potvdil. Kočárek jsme kupovali v roce 2010 pro své první dítě - tedy ještě jako nezkušení rodiče.
  Když první (posléze i druhé dítě) dorostlo do věku 6 měsíců a prstíčky začali strkat, velmi jsem se začala divit, jak může být kočárek takto vyráběn a schválen pro prodej.

  reagovat

  R R
 • Petra Č. 15.1.2014 12:08

  Výsledek tohoto testu mě docela zarazil. Zajímalo by mě, jaká místa jsou nebezpečná. Podle fotek to vypadá na sportovní sedačku kočárku. Mám tento model doma, jezdily v něm obě moje děti a jsou to pořádná šídla, prsty strkají všude, kolikrát se mi vzpínaly, když nechtěly do kočárku, ale nikdy si nic přepřiskříply. Ať hledám, jak hledám, žádné nástrahy nemohu najít. Sportovní verze má sice svá mínus, ale jako nebezpečný výrobek si představuju úplně něco jiného. Zajímavé je, že novější a prostornější verze kočárku Firkon Verano Long obdržela naopak v jiném testu dobrý výsledek se 100% bezpečností, přitom se nijak výrazně neliší, dokonce jsou verze kompatibilní, co se týče nasazení na podvozek kočárku.

  reagovat

  R R
 • Lubomír Dědek 27.5.2013 12:08

  Dobrý den,
  a kde je přesně to nebezpečné místo? Dám do něj kus modelíny nebo rozžvýkanou žvýkačku a budu hned klidnější.

  reagovat

  R R
 • Mirka 26.5.2013 23:06

  Dobrý večer, i já mohu přidat zatím jen dobrou zkušenost s kočárkem Firkon Verano, již 3 roky používáme a bez problémů, tak doufám, že k žádné kolizi s prstíky nedojde...

  reagovat

  R R
 • Kveta 25.5.2013 10:38

  Dobrý den,tento kočárek Verano mam na syna už rok a půl od hluboké korby až po sportak a jsem s nim naprosto spokojena a nikdy se mi nestalo ,že by měl nějaky úraz.

  reagovat

  R R
  • Helena O. 26.5.2013 18:35

   Dobrý den. I já mám kočárek Firkon Verano už rok a půl pro svou dceru a jsem s ním také spokojená. Trochu mě vyděsilo, že se řadí mezi nebezpečné, ale zatím nemám špatnou zkušenost a doufám, že to tak zůstane. Mně připadá naopak velice praktický a dostatečně velký. Jsem spokojená.

   reagovat

   R R

Přihlásit