Databáze nebezpečných výrobků

Kombinace sportovního kočárku a autosedačky "Baby Stroller with Car Set"

Hlášení RAPEX 40/2014

Kombinovaný kočárek ve 4 barvách: červená/černá, růžová/šedá, světle modrá/azurová a zelená/béžová. Rám je kovová konstrukce se dvěma dvojitými předními koly a jednoduchým zadním kolem, s dvojitou rukojetí (pro držení a upevnění tácku na hrnky), páskem s pěti otvory, stínidlem s oknem a velkým nákladním košem. K dostání s autosedačkou pro věkovou skupinu 0/0+  ve stejné barvě a v jednom obalu – kartonové krabici se štítkem.

Typ výrobku Model: F08C - 12/100.000 YMLU8374295
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Úhel mezi sedadlem a opěradlem není adekvátní, což může vést k nesprávné pozici dítěte. Dítě tak bude ohnuto dopředu a jeho váha bude na bezpečnostních pásech, které nejsou dostatečně efektivní, takže dítě může z kočárku vypadnout. V přístupných místech jsou otvory, které mohou zachytit dětské prsty a způsobit zranění. Vnitřní čalounění nebylo dostatečně sešito a hrozí udušení výplní. Navíc chybí požadovaná varování.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 17.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit