Databáze nebezpečných výrobků

Spartan Sport Koloběžka

Hlášení RAPEX 43/2010
Bíložlutočervená skládací koloběžka s hliníkovým rámem. Zabalená v kartonové krabici. Maximální váha udaná na obalu je 70 kg.

Typ výrobku 318
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění, pořezání
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění a pořezání z těchto důvodů: mezi skládacími částmi se mohou zachytit prsty, z řidítek se mohou sklouznout ruce, protože se snadno oddělují zarážky úchopů řidítek, sloupek řidítek není dostatečně pevný a může se zdeformovat, přístupné části vidlice zadního kola mají ostré hrany a špičaté výstupky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14619.
Čárový kód 9001741003184
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit