Databáze nebezpečných výrobků

Cool speed Koloběžka - Trottinette

Hlášení RAPEX 27/2010
1. 729000: Dětská koloběžka zelené barvy s černými koly. Rukojeti jsou potaženy zelenou měkkou pěnou. Na nálepkách jsou psi sedící na skákacích míčích. Koloběžka se prodává v černé krabici se žlutými plameny. Krabice je označena nápisy "Trottinette" a "Cool Speed".
2. 729001: Dětská koloběžka červené barvy s černými koly. Rukojeti jsou potažené červenou měkkou pěnou. Na nálepkách jsou obrázky dětí na koloběžkách. Koloběžka se prodává v černé krabici se žlutými plameny. Krabice je označena nápisy "Trottinette" a "Cool Speed".

Typ výrobku 2 reference: 729000 a 729001
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu kvůli mezerám, do kterých se mohou zachytit prsty dítěte, ostrým hranám a chybějícímu blokovacímu zařízení. Navíc jsou kola a konce řídítek příliš malá.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit