Databáze nebezpečných výrobků

Toi Toys koloběžka "SCOOTER"

Hlášení RAPEX 3/2017

Zelená koloběžka se třemi koly (dvě kola vpředu). Kartonový obal s fotografií čtyř koloběžek stejného modelu (růžová, červená, zelená a modrá).

Typ výrobku reference č. 62850; série 814145
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uvíznutí, zranění
Nebezpečí

Řídicí trubka může snadno za jízdy prasknout a koloběžka není dostatečně stabilní, což může vést k pádu dítěte. Držadla chránící řidítka se mohou oddělit, a pokud dítě spadne na řidítko bez držadla, může utrpět zranění, např. propíchnutí břicha. Mezy koly a tělem koloběžky jsou otvory a hrozí zachycení dětských prstů. Plastová držadla navíc obsahují di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 4,6 % hm.) a dibutylftalát (DBP) (naměřeno 0,4 % hm.). Tyto ftaláty mohou způsobit poškození zdraví dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8714627628500
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Datum publikace 29.01.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit