Databáze nebezpečných výrobků

FORTHGOER koloběžka "KICK and CARVE Scooter"

Hlášení RAPEX 48/2013

Černá skládací sportovní koloběžka s plastovým rámem, nastavitelnou řídicí tyčí a litým zadním kolečkem. Nápisy na obalu:“KICK and CARVE Scooter”, "THE SCOOTER WITH A TWIST” a “WHIPS SIDE TO SIDE”. Maximální zatížení: 70 kg. Obal: kartonová krabice.

Kategorie Sport, turistika a fitness - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože řídicí sloupek není dostatečně pevný a může se zhroutit, což by mohlo způsobit pád. Navíc není na nastavitelné řídicí trubici označená minimální hloubka vsunutí, takže může vypadnout z rámu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14619.

Čárový kód 8 021429 218809
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 22.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit