Databáze nebezpečných výrobků

Mrowiec Toys koloběžka "Hulajnoga krokodyl"

Hlášení RAPEX 15/2018

Koloběžka ve tvaru krokodýla pro děti s hmotností menší než 20 kg. Balené v plastovém sáčku.Uvedeno na trh mezi 13.10.2017 a 17.02.2018.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Řidítka se mohou zlomit, čímž vzniknou přístupné ostré hrany. Dítě, které jezdí na koloběžce, může ztratit rovnováhu a upadnout na zem nebo na ostré hrany zlomených řídítek, což by mohlo vést ke zranění.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5908258103656
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (výrobce).

Datum publikace 15.04.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit