Databáze nebezpečných výrobků

Gallop Koloběžka - Folding Scooter

Hlášení RAPEX 8/2010
Zelená hudební koloběžka. 
Popis obalu: Červená krabice potištěná nápisem "Folding Scooter (skládací koloběžka)". Zadní strana krabice je opatřena etiketou s údaji o dovozci, "patinete infantil c/musica" (hudební dětská koloběžka), čárovým kódem, číslem výrobku a následujícím upozorněním: obsahuje malé části, nevhodné pro děti mladší 36 měsíců, ponechte si obal s informacemi.

Typ výrobku 216641
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože velikost kola je menší než 12 mm (9 mm), úchyty řídítek jsou menší než 40 mm (34 mm) a vzdálenost mezi pohyblivými částmi je menší než 12 mm (7 mm).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 8432583166415
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit