Databáze nebezpečných výrobků

ZINC koloběžka "ATTAX"

Hlášení RAPEX 49/2015

Oranžová skládací koloběžka pro děti s černým plastovým střílecím mechanismem na řidítkách. Mechanismus obsahuje 8 nábojů z měkkého pěnového plastu a je napájen 4 AA bateriemi. Výrobek se dodává v oranžové kartonové krabici. Max. zatížení 50 kg.

Typ výrobku GPZ18335; HYP2136
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Trubice řidítek může snadno prasknout za jízdy, takže dítěti hrozí pád a zranění. Na prasklé trubici mohou také vzniknout ostrá místa, o která se může dítě poranit.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8001444183351
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů, zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, varování před riziky.

Datum publikace 27.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit