Databáze nebezpečných výrobků

Boček® Kojenecká láhev Slza 250 ml

Jedná se o kojeneckou láhev z průsvitného plastu (polykarbonátu) s růžovým víčkem. Tělo láhve je zdobeno barevnými obrázky mořských živočichů. Uprostřed těla láhve je otvor ve tvaru slzy pro snadnější uchopení. Výrobek je balen ve žlutém kartonu. V nejhořejší části kartonu je uveden text BOČEK, 250 ml, 9 oz. V prostřední části kartonu je uveden název výrobku a obrázek modré chobotnice, ve spodní části je text. „Staráme se, aby Vaše dítě mělo to nejlepší…“ Na zadní straně kartonu je uveden název výrobku (Kojenecká láhev 250 ml, včetně silikonové savičky a víčka). Dále jsou popsány užitné vlastnosti láhve, zásady používání a čištění, varování a uveden materiál, z kterého je láhev vyrobena (mj. polykarbonát).

Typ výrobku Kojenecká láhev Slza 250 ml zn. Boček® včetně silikonové savičky a víčka
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

 Při výrobě této polykarbonátové láhve byl v rozporu s níže citovaným přímo použitelným nařízením Evropské unie použit bisfenol A (BPA). Polykarbonátové kojenecké láhve jsou hlavním zdrojem vystavení kojenců BPA. Některé účinky (biochemické změny v mozku, účinky ovlivňující imunitu a zvýšená náchylnost k nádorům prsu) související s BPA by mohly být významné z toxikologického hlediska. 

Země původu Česká republika
Rozpor s

Podle nařízení (EU) č. 321/2011, kterým se mění nařízení (EU) č. 10/2011 se s účinností od 1. 5. 2011 bisfenol A /2,2-bis(4-hydroxyfenyl)propan/ nesmí používat při výrobě polykarbonátových kojeneckých lahví. S účinností od 1. 6. 2011 se takové výrobky nesmějí uvádět na trh EU a dovážet do Unie. Výrobky, které nesplňují citované nařízení EU, nelze považovat za bezpečné.

Čárový kód 8590310988034
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 29.07.2011
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit