Databáze nebezpečných výrobků

Strong Kids kočárek

Hlášení RAPEX 9/2015

Skládací kočárek - golfové hole s metalízovým rámem a růžovým textilem. Na opěradlu je bílý vzor. Kočárek má růžovou stříšku a nákupní košík dole, 4x2 plastová kola (přední otočná, zadní s červenou brzdou). Pěnové rukojeti.

Typ výrobku B 310
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek nemá dostatečné zajištění skládacího mechanismu. To může vést k náhodnému složení a následnému zranění dítěte (zachycení prstů mezi pohyblivé části). Zádržný systém navíc nechrání dostatečně dítě před vypadnutím. To může vést ke zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 11.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit