Databáze nebezpečných výrobků

Emjot Kočárek

Hlášení RAPEX 4/2011
Kombinovaný kočárek, dětská sedačka do auta a golfové hole. Se čtyřmi nafukovacími koly, přední jsou otočné a zadní mají brzdy. Vybavený kabelou, košem, kožešinovým pytlem, moskytiérou, plachtou proti dešti a nástavcem pro připevnění sedačky do auta.

Typ výrobku Treeco
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože má otvory přístupné dítěti, které mohou zachytit prsty. Navíc výrobek obsahuje malé oddělitelné části, které jsou přístupné dítěti, a proto hrozí udušení.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1888.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné zastavení prodeje.
Datum publikace 26.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Alena Praha 29.1.2013 20:27

  Všechny zdravím, kočárek mám 10 měsíců. S hlubokou korbičkou jsem jezdila cca 7 měsíců. Nenašla jsem v ní nic kam by mohl malý strčit prsty. Uvnitř byla vložka i podložka. Ve sportovní verzi nejsou zakrytá konstrukce boudičky. Ale, jako problém to nevidím. Malý se tam rád drží. A když ji chci polohovat, ručičky mu přidržím. Co se týká malých částí, tak v hluboké korbě nic není a ve sporťáku také ne. Snad na nánožníku jsou dvě karabinky, které ho drží za madlo, aby nesjíždělo. Myslím, že by to dalo sakra velikou práci se k nim dostat a ukousnout je. Samozřejmě, jestli kočárek nesplňuje evropskou normu, chápu. Ale už nechápu, proč se u nás dále prodává. Jsme přeci také členy EU. Jsem s ním moc spokojená.

  reagovat

  R R
  • Lenka 2.7.2013 02:56

   Dobrý den, kočárek EmjOt Treeco byl skutečně stažen z prodeje, jelikož nevyhovoval, nyní je na trhu EmjOt Hi Treec, který má již vše upraveno a opraveno a splňuje veškeré normy.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit