Databáze nebezpečných výrobků

Titi Kočárek

Hlášení RAPEX 33/2010
Kočárek z šedé kovové konstrukce a černého plastu. Opěradlo je z šedého textilu, sedací část a stínidlo jsou z oranžové látky. Kočárek má čtyři dvojitá kola, přední z nich jsou otočná a zadní jsou pevná s blokovacím zařízením. V prostoru pod kočárkem je síť.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože je vybaven pouze jedním blokovacím zařízením, což by mohlo vést k zachycení částí těla v případě náhodného otevření nebo zavření kočárku.
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 1888.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit