Databáze nebezpečných výrobků

Infantastic Kočárek

Hlášení RAPEX 7/2010
Kočárek s černými plastovými kolečky, červeno-černou textilní sedačkou a krytem, opěrkou nohou a nárazníkem s průhlednou plastovou krytkou, černou plastovou rukojetí, vnitřním kováním pro vyklápěcí pozici, se světle šedým látkovým potahem; cestovní obal.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože potahový materiál předního nárazníku obsahuje 18,4% di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné nápravné akce ze strany prodejce.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit