Databáze nebezpečných výrobků

GAZELO toys kočárek pro panenky

Hlášení RAPEX 32/2019

Růžový skládací kočárek pro panenky s kovovou konstrukcí a dekorativní látkou. Baleno v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem.

Typ výrobku G089658-678-4-4349
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek má pouze jedno blokovací zařízení a během používání se může složit. Prsty dítěte se mohou zachytit mezi pohyblivými částmi a může dojít ke zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5907773980698
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; varování spotřebitelů před riziky; stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit