Databáze nebezpečných výrobků

CHILDREN'S Kočárek pro panenky

Hlášení RAPEX 21/2010
Hračka je kočárek pro panenky skládající se z kovových trubek stříbrné barvy, řidítek a kol pokrytých modrým plastem. Sedačka je vyrobena z modro bílého textilního materiálu ozdobeného žlutými medvědy. Na jedné straně je bezpečnostní zámek. Zabaleno v průhledném plastovém pytli.

Typ výrobku NO. 886A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Hračka představuje riziko zranění, protože bezpečnostní zámky nejsou dostatečné a nefungují automaticky, a protože se lehce zlomí. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 5907551019435
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit