Databáze nebezpečných výrobků

ARRO Kočárek pro panenky - Lovely Baby/Doll stroller

Hlášení RAPEX 8/2010
Výrobek je kočárek pro panenky. Textilie sedadla je zdobená barevnými obrázky. Výrobek se prodává v průhledném plastovém pytli s pruhem kartonu s nápisem: "Lovely Baby - Doll Stroller", číslem modelu a ref., názvem a adresou dovozce, značkou CE, symbolem, že je nevhodný pro děti mladší tří let a "made in China".

Typ výrobku FL6066-A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože není odolný vůči vyvinutému tlaku a může se složit i pokud je aplikován jen minimální tlak, což může vést k zachycení prstů.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 8435031275196
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit