Databáze nebezpečných výrobků

JUMPER X Kočárek - PIRATZ

Hlášení RAPEX 33/2010
Kombinovaný černo-fialový kočárek vybavený kabelkou, košíkem a zimním fusakem. Má čtyři nafukovací kola, přední jsou otočná, zadní jsou vybavená brzdovým zařízením. Označení na výrobku - Jumper X, TAKKO, model PIRATZ, varování.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu a chemické nebezpečí, protože: 
- v zóně dosahu dítěte na obou stranách mezi konstrukcí vozítka a sedadlem jsou přístupné otvory, kde se mohou zachytit prsty dítěte, 
- plastové fólie přední hrazdy obsahuje 0,76% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP).
Země původu Polsko
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko, Další: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje distributorem.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit