Databáze nebezpečných výrobků

Bumbleride Kočárek - Indie Twin 2009

Hlášení RAPEX 12/2010
Kočárek pro dvojčata, 76 x 92 x 88 cm, barva modro-zelená, celková nosnost 40 kg, 20 kg na každém sedadle. Hmotnost 15.5 kg. 

Typ výrobku Mořská tráva
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože nemá žádné jištění uzamčení pozice. Na několika místech se mohou prsty dítěte zachytit mezi pohyblivými částmi. 
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 1888.
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jirka 29.3.2014 09:02

  Dobrý den, mlže se již tento kočárek opět prodávat? Prý na něm výrobce nic nezměnil

  reagovat

  R R
  • Andrea Šimůnková 1.4.2014 12:08

   Dobrý den,
   Zmíněný kočárek „Bumbleride – Indie Twin 2009“ byl vložen do informačního systému Rapex v roce 2010 (RAPEX je zkratka pocházející z anglického názvu Rapid Alert System for Non-Food Products používaná pro rychlý výstražný informační systém EU o nebezpečných spotřebitelských výrobcích nepotravinářského charakteru. Má zajistit rychlou výměnu informací mezi členskými státy EU a Evropskou komisí o opatřeních, která zabraňují nebo omezují používání a prodej nebezpečných výrobků.) V této databázi se uvedený kočárek pro dvojčata stále nachází s poznámkou, že bylo úřady nařízeno stažení z trhu. Tudíž by neměl být zmíněný model z roku 2009 vůbec k prodeji. Pokud je v prodeji nějaký nový model, tak k tomu se již toto nařízení nevztahuje. Pokud máte takový kočárek zakoupený, můžete se obrátit na ČOI (Českou obchodní inspekci) a požádat je o více informací.
   dTest publikoval v 5/2013 test kočárku pro jedno dítě „Bumbleride – Indie“, u kterého závažné vady nenašel. Více naleznete na webových stránkách dTestu: http://www.dtest.cz/clanek-2883/test-kocarku-2013

   reagovat

   R R
 • K 29.4.2012 21:24

  Dobrý den,
  koupili jsme tento kočárek v září 2008 (sice se nejedná o barvu Seegrass, ale Spice). Jak mám postupovat já, když kočárek už v záruce není. Nyní jej pravděpodobně neprodám, kvůli hodnocení nebezpečného výrobku.... Děkuji za zprávu.

  reagovat

  R R
 • Markéta 6.6.2011 22:09

  Kočárek máme doma.. Praskla nám konstrukce na obou strachách, výrobce nechce uznat reklamci.. Prý to způsobilo nadměrné používání a přetěžování :D.. (každá naše dcera má 10kg).. Na internetu jsem zjistila, že spousta lidí má s kočárkem stejný problém :(

  reagovat

  R R
  • Poradna Dtest 23.6.2011 11:13

   Markéto, odstupte od smlouvy s odkazem na § 616, odst. 3 Obč. Zak., z důvodu, že kočárek neodpovídá požadavkům právních předpisů a prodávaná věc není ve shodě s kupní smlouvou.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit