Databáze nebezpečných výrobků

JUMBO Kočárek - golfové hole s deštníkem

Hlášení RAPEX 38/2012

Dětské golfové hole s trubkovým hliníkovým podvozkem, červeným čalouněním ze 100% polyesteru, černou gumovou opěrkou pro nohy s nápisem "JUMBO BEBE", pětibodovým černým bezpečnostním pásem s nápisem "BABY CLUB", širokým 2 cm, bez vypodložení. Kočárek má čtyři páry kol s brzdou na zadních kolech. Prodává se v polyetylenovém obalu se štítkem s informacemi v bulharštině.

Typ výrobku Model QX-102-RED,
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože není dostatečně stabilní a může se při použití převrhnout. Navíc chybí požadované varování a označení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Čárový kód 0 267078 00039
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 06.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit