Databáze nebezpečných výrobků

Love Baby kočárek golfové hole pro panenky "My Lovely"

Hlášení RAPEX 1/2013

Kočárek pro panenky. Rám je z trubek z tvrdého plastu (vnitřní průměr/vnější průměr cca 12/13 mm). Trubky jsou spojeny nýty a jsou skládací jako nůžky. Jsou odděleny plastovými polštářky o tloušťce cca 3 mm. Sedátko je z textilu (šířka cca 180 mm) s pruhem látky jako bezpečnostní pás. Na stranách je bezpečnostní zajištění (vzadu je další bezpečnostní zajištění). Kočárek má 4 dvojitá plastová kolečka na kovových trubkách. Většina trubek má plastové čepičky na koncích, které lze oddělit.

Typ výrobku zboží č. 41563
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože se s příliš velkým zatížením uvolní bezpečnostní zajištění, takže hrozí zachycení prstů a dalších částí těla mezi pohyblivé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 0754011415635
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit