Databáze nebezpečných výrobků

Penghui Toys Factory kočárek golfové hole - hračka

Hlášení RAPEX 51/2014

Kočárek pro panenky skládající se z kovových trubek s průměrem cca 13 cm spojených pomocí kovových nýtů skrz plastové podložky a kování. Kočárek má bezpečnostní zajišťovací mechanismus vzadu a sedadlo se šířkou 190 mm z textilního materiálu.

Typ výrobku #282453
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Když se na sedadlo zatlačí, kočárek se snadno složí a hrozí zranění (zachycení částí těla, hlavně prstů mezi pohyblivé části).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6922824530805
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit