Databáze nebezpečných výrobků

WEI JIA kočárek golfové hole - hračka "Doll Stroller"

Hlášení RAPEX 50/2014

Skládací růžový kočárek - hračka s textilním sedadlem s potiskem. Rám je kovový. Výrobek je zabalen v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem s nápisem: "100% HAPPY Baby".

Typ výrobku č.2239B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek se při zatížení snadno zhroutí. Bezpečností zajištění se navíc snadno uvolní a hrozí zranění způsobené zachycením částí těla, hlavně prstů, mezi pohyblivé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • 4M 31.12.2014 08:17

  Koupilajsem tento kocarek v obchode Toys Šerý v Kopřivnici.

  reagovat

  R R
  • Andrea - dTest 6.1.2015 20:17

   Dobrý den. Podle obrázku kočárku v systému RAPEX a obrázku na webových stránkách prodávajícího nedokážeme jednoznačně říci, že se jedná o jeden a týž výrobek. Pokud se jedná o výrobek téhož výrobce (snad i stejný výrobek), s určitou mírou pravděpodobnosti lze předpokládat, že riziko bude obdobné. Jak píšete, zakoupila jste kočárek v českém obchodě. Výrobek byl ovšem za nebezpečný označen v Maďarsku a nahlášen tak do systému RAPEX, to však automaticky neznamená, že se za nebezpečný považuje i u nás. Záznam v RAPEX je pouze podnětem pro české dozorové orgány. Dokud výrobek nebude označen Českou obchodní inspekcí za nebezpečný, nevzniká Vám žádné právo z vadného plnění. Můžete ovšem zkusit reklamaci na základě záznamu v systému RAPEX uplatnit u prodávajícího. Jaké ovšem budou šance na úspěch, nedokážeme nyní odhadnout.

   Současně můžete podat i podnět České obchodní inspekci (mají k tomu účelu na webu odkaz) pro podezření na výskyt nebezpečného výrobku.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit